Biografia

Historia Czwartego Poziomu rozpoczyna się w kwietniu 2012. roku. Wtedy to Adrian ‚Aduś’ Morawski po namowach wokalisty Macieja „Lesia” Lesickiego zdecydował się na stworzenie wspólnego projektu. Dotychczasowa znajomość z jam session organizowanych w Ściema Rock Motor Bar w Oleśnicy miała przerodzić się w coś większego – początek nowego tworu muzycznego. Do składu dołączyli Jarosław „Yry” Szymański oraz jako czwarty (skąd nazwa) Łukasz „Poziom” Poździoch. Za oficjalną datę uformowania zespołu uważa się dzień 28 kwietnia 2012.

W styczniu 2013 zespół zyskał piątego, pełnoprawnego członka – występującego dotychczas gościnnie Jakuba „Kubę” Skupińskiego. W lutym 2013 Yry postanowił opuścić kapelę. Jeszcze w tym samym miesiącu jego miejsce zajął Jakub „Rud Lee” Rudlicki, zaproponowany przez Adusia, z którym tworzył już wcześniejsze projekty.

W nowym składzie zespół rozpoczął wzmożone koncertowanie. Zwieńczeniem tej serii występów był jeden z najważniejszych koncertów, jakie zespół zagrał. Miał on miejsce na oleśnickim lotnisku w ramach odbywającego się tam w dniach 21-23.06.2013r. Pikniku Lotniczego. Czwarty Poziom miał wtedy okazję supportować TSA

W międzyczasie, w przerwach pomiędzy koncertami, pod okiem przyjaciela zespołu Marcina „Mrówy” Klimkiewicza Czwarty Poziom pracował nad swoją pierwszą płytą demo. Zawierający 4 kompozycje mini-album miał swą premierę 18-go kwietnia 2013.

Kolejnym punktem w historii zespołu jest trasa koncertowa „Tylko Tour 2013”, jaką zespół odbył promując swoją EP-kę. Ogromne zasługi w jej organizacji miał ówczesny menager zespołu, Rafał Wojtczak. Na liście zaplanowanych między sierpniem a grudniem koncertów widniały takie miasta, jak Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Brzeg, Nowy Tomyśl i inne.

Równolegle wraz z koncertami w ramach trasy, zespół wziął udział w szeregu przeglądów i festiwali. Warto podkreślić sukces, jakim było zwycięstwo w konkursie Nasze Miasto Gra. Po pokonaniu blisko 150 zespołów, Czwarty Poziom zagrał w ramach LuxFest 2013 w poznańskiej hali Arena, u boku m.in. Luxtorpedy, Grubsona czy Maleo Reggae Rockers, co stanowiło kolejny kamień milowy w ich historii.

Dalsza walka w przeglądach takich jak Rock Nocą czy PoliRock przyniosła kolejne wymierne efekty. Zespół został zwycięzcą drugiego z wymienionych konkursów, nagrodą zaś była jeszcze większa niż poprzednio. Czwarty Poziom zagrał podczas ostatniego dnia Wittigaliów (Juwenaliów Politechniki Wrocławskiej), na jednej scenie wraz z T.Love, L.U.C. oraz Muchami, dając koncert przed kilkutysięczną widownią.

Zespół jest także finalistą innych konkursów, w tym AEStrada 2014, organizowanego przez Koło Naukowe Inżynierów Dźwięku AES w październiku 2014, a także WUDA (Wrocławski Uniwersytet Dostarcza Atrakcji) 2015.

W styczniu 2015 premierę miał pierwszy teledysk zespołu, nagrany do utworu „Kombinacja”.

W marcu 2015 zespół odwiedził studio EOS. Jednym z zarejestrowanych utworów było „Nie Oddam”, które doczekało się klipu. Jest to wspólny projekt zespołu wraz z Oleśnickim Stowarzyszeniem Żywej Historii „Arma” oraz Contrast Studio. Teledysk miał oficjalną premierę 30 października 2015.

W obecnej chwili zespół ma na swoim koncie ponad 70 zagranych koncertów
i jest w trakcie prac nad zupełnie nowym materiałem oraz trasą koncertową.